Wróć

Kl. IIIe z SP nr 8 była na ostatnich zajęciach czytelniczych

data dodania: 2024.06.10

W poniedziałkowy poranek 10 czerwca 2024 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszli uczniowie kl. IIIe ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia czytelnicze.

Tym razem wszystko było inaczej niż zwykle. Już na wejściu uczniowie zauważyli inaczej ułożone krzesła, a na każdym z nich czekała równo ułożona książka kolorowanka pt. „Mój przyjaciel Janek”. Bibliotekarka poprosiła wszystkich o zajęcie miejsca i uczniowie mieli rozpocząć czytanie tekstu. Do tej pory to prowadząca zapoznawała uczestników z wybranymi fragmentami książek.

W związku z tym, że było to ostatnie cykliczne spotkanie z grupą, trzecioklasiści mogli przekonać się, jak to jest, gdy czyta się tekst dla wszystkich. Jak sami zauważyli po zakończonym czytaniu, bardzo trudno jest jednocześnie czytać i starać się śledzić akcję. Zdarzało się, że ktoś miał bardzo cichy głos i utrudniało to odbiór. Pomimo że w trzeciej klasie każdy uczeń już świetnie radzi sobie z czytaniem, czytanie dla grupy to coś zupełnie innego.

Potem wszyscy zaczęli się głośno zastanawiać, czy znają jakichś znanych chojniczan. Każdy też mógł wypowiedzieć się na temat tego, jakie plany ma na przyszłość, kim chciałby zostać w przyszłości. Większość uczniów ma już jasno sprecyzowane plany. W grupie pojawili się żołnierze, kosmetyczki, policjanci, youtuberzy, streamerzy, mechanicy samochodowi, maszyniści oraz piekarze. Kilka osób miało jeszcze trudność w zdecydowaniu się na konkretny zawód.

Następnie przyszedł czas na zabawy, w których każdy uczeń chętnie uczestniczył. Na zakończenie spotkania wszyscy mieli okazję zagłosować na swoje ulubione książki w ramach Ogólnopolskich Wyborów Książek.