Wróć

Kolejne zajęcia biblioterapeutyczne

data dodania: 2023.10.24

We wtorek 24 października 2023 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się cykliczne zajęcia biblioterapeutyczne dla grupy Gumisie z Przedszkola Niepublicznego Bajka.

Bibliotekarka na wstępie poprosiła maluchy o rozmowę na temat grzeczności – co to takiego jest i jak się przejawia? Wśród wymienianych przez dzieci odpowiedzi były takie, że jak ktoś jest grzeczny, to nie łobuzuje, nie szczypie, nie przepycha się, nie kopie, nie szarpie, pomaga mamie i innym wokół siebie, myje ręce przed jedzeniem i wiele, wiele innych. Taką właśnie długą listę „grzeczności” otrzymał bohater przedstawionej przez prowadzącą książki – Kruk Skarpetka. Gumisie wysłuchały jednej z historii o poczciwym, choć często wpadającym w tarapaty pierzastym bohaterze, pt. „Kruk Skarpetka. Co wolno, a czego nie wolno! Czyli małego kruka grzeczności nauka” autorstwa Nele Moost.

Pomimo że książka zawiera wiele treści, dzieci bardzo chętnie słuchały i w wielu sytuacjach śmiały się oraz komentowały zachowanie Skarpetki. Na zakończenie stwierdziły, że wcale nie była długa i że bardzo im się podobała. Następnie każdy przedszkolak otrzymał kartkę, na której miał narysować złe i dobre zachowanie. Wszyscy wykonali zadanie perfekcyjnie. Efekt można zobaczyć przychodząc do oddziału dla dzieci.