Wróć

Nabór nowej grupy DKK dla młodzieży

data dodania: 2023.09.22

Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci MBP w Chojnicach zaprasza wielbicieli książek uczęszczających do V i VI klasy szkół podstawowych do przyłączenia się do Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czym jest DKK? Jest to grupa osób, która spotyka się raz w miesiącu, żeby omówić wybrany wcześniej tekst literacki. Nie są to poważne dyskusje, a takie nastawione na otwarcie się na różne gatunki literackie. Klub umożliwia także poznawanie nowych osób. W trakcie spotkań dzielimy się ze sobą wrażeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi książek, adaptacji filmowych lub wystaw. Szanując siebie nawzajem, uczymy się podejmować dyskusje na tematy dotyczące szeroko rozumianej kultury. Spotkania nie mają jednolitej formy i często przybierają postać warsztatów plastycznych. Stałą i niezmienną częścią comiesięcznych spotkań jest rozmowa, ciepła herbata i słodkie co nieco.

Jak do nas dołączyć? Swoją chęć uczestnictwa można zgłosić osobiście, telefonicznie lub mailowo w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Spotkanie organizacyjne planowane jest 19 października 2023 roku o godz. 16.00.Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach
Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci, p. 112 (I piętro)
ul. Wysoka 3, 89-600 Chojnice
tel. 52397 2807 (wew. 41)
e-mail: dziecieca@bibliotekachojnice.pl

Garść dodatkowych informacji: Klubowicze spotykają się raz w miesiącu (w drugi czwartek każdego miesiąca) od godz. 16.00 do 18.00 w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Moderatorkami klubu są bibliotekarki oddziału i to do nich należy kierować pytania dotyczące funkcjonowania klubu.

Czy trzeba spełniać jakieś wymagania? Klubowiczami są z reguły osoby lubiące czytać. Poza tym mile widziany jest uśmiech i chęć poznawania nowych bohaterów literackich oraz innych osób. Czasem zdarza się, że czytamy książki, po które sami byśmy nie sięgnęli, ale chcemy poznawać różne gatunki literackie, więc wszystkim książkom staramy się dawać szansę.

Co z tego będę miał/a? Gwarantujemy pyszną herbatę z małym dodatkiem, miłą atmosferę i komfortowe warunki dla „molów książkowych”, a także sposobność poznania nowych osób z podobnymi zainteresowaniami.

Jaki to klub? Malutki, ponieważ z założenia należą do niego 2 moderatorki i 6 klubowiczów. Jeśli się jeszcze zastanawiasz, czy do nas dołączyć, to doradzamy szybką decyzję, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Czekamy na Ciebie!