O myciu zębów podczas kolejnych zajęć biblioterapii

data dodania: 2023.10.10

10 października 2023 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie biblioterapeutyczne dla grupy Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Tym razem maluchy wysłuchały historyjki „O żarłaczach i połykaczach” z książki „Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy” Joanny Krzyżanek. Na początek jednak bibliotekarka podpytała Gumisie, czego można się spodziewać po opowieści po samym tytule? Nikomu nie udało się zgadnąć, ponieważ tytuł jest bardzo podchwytliwy. Przedszkolaki uważnie wysłuchały czytanego tekstu, odpowiadały na zadawane pytania, a nawet ćwiczyły „łypanie okiem”.

Kolejnym etapem zajęć było nawiązanie do tematu X Nocy w Bibliotece, która odbyła się w sobotę 7 października. Każdy przedszkolak otrzymał kalendarz szczotkowania zębów, który mógł zabrać ze sobą do domu. Gumisie na pytanie, czy myły rano zęby odpowiedziały, że owszem. Wszyscy myli zęby w przedszkolu, a niektórzy nawet rano w domu. W związku z tym przedszkolaki miały za zadanie narysować siebie szczotkujących zęby. Za starannie wykonaną pracę otrzymały nagrodę – niespodzianka. Dzieci bardzo chciały wiedzieć co to za nagroda, ale pani bibliotekarka nie zdradziła im tego aż do końca.

Gdy wszystkie Gumisie położyły swoje prace na kolorowym materiale i grzecznie usiadły wokół, prowadząca wręczyła każdemu podłużny kartonik z czymś w środku. Przedszkolaki starały się zgadywać, co może być w środku. Część myślała, że mogą to być słodycze. Nie były to słodycze, ale to co znajdowało się w środku niezwykle wszystkich uradowało. Dzieci gorąco dziękowały za podarunek.