Wróć

Ostatnie zajęcia biblioterapeutyczne

data dodania: 2023.01.10

We wtorek 10 stycznia 2023 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszła klasa IIc integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 3 na ostatnie z cyklicznych spotkań biblioterapeutycznych. Nikt nie mógł uwierzyć, że minęło już pierwsze półrocze, a grupa spotkała się w bibliotece już po raz 10. Przez ten czas wszyscy zdążyli się dobrze poznać i przyzwyczaić do rytmu zajęć. Udało się popracować na 10 tekstach, które uczniowie przy podsumowaniu dobrze pamiętali.


Następnie bliotekarka zaprosiła wszystkich do wysłuchania opowiadania „Zaraźliwe uśmiechy” z książki „Uszy do góry” Maii Merce Conangla. Dokładnie takie opowiadanie było wszystkim potrzebne na smutny czas pożegnania. Uczniowie wraz z paniami nauczycielkami zostali włączeni do wspólnego czytania i zastanowienia się nad pytaniem: Co mnie cieszy?. Każdy znalazł coś swojego, coś takiego, co łaskocze jego serce. Część osób postanowiła się tym głośno podzielić z innymi. Niektórzy natomiast zachowali to dla siebie.


Na zakończenie przyszedł czas na wręczenie dyplomu i niespodzianki w postaci naklejek, również pani bibliotekarka otrzymała podziękowanie i słodki prezencik. Ostatnie spotkanie kończy pewien etap, ale nie znaczy definitywnego pożegnania. Każdy uczeń klasy IIc jest mile widziany w bibliotece. Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece pozostanie miłym wspomnieniem, ale otworzył też niekończący się wachlarz książkowych możliwości. Do zobaczenia.