Wróć

Przedszkolaki poznały Gruffala

data dodania: 2023.09.25

W poniedziałek 25 września 2023 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszły dzieci z grupy Felki z Przedszkola Niepublicznego im. Janusza Korczaka na cykliczne spotkania z książką. Bibliotekarka na wstępie pokazała pluszaka, który jest wierną kopią książkowego bohatera i zapytała maluchy, czy przypomina im jakieś zwierzątko. Jak się okazało przedszkolaki nie poznały bohatera i nic im znanego nie przypominał. 


Następnie bibliotekarka przeczytała książkę Julii Donaldson pt. „Gruffalo”. W trakcie czytania historyjki omawiane były poszczególne, charakterystyczne cechy pluszaka – Gruffala i dzieci mogły pokazywać na bibliotecznym misiu elementy wskazane na obrazku


Po przeczytaniu opowiadania prowadząca zaprosiła przedszkolaki do zabawy ruchowej, która sprawiła wszystkim wiele radości. Następnie przyszedł czas na pracę plastyczną, która została wykonana bardzo dokładnie. Grupa mogła zabrać swoje prace do przedszkola, aby móc pokazać i opowiedzieć rodzicom, co ciekawego robiły w bibliotece.