Wróć

Spotkanie z pisarką Hanną Cygler w Filii nr 6

data dodania: 2023.11.07

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w środę 22 listopada 2023 roku o godz. 13.00 na spotkanie z Hanną Cygler, pisarką z Gdańska. Jest ona tłumaczką, a hobbystycznie pisze powieści obyczajowe. W ubiegłym roku ukazała się jej najnowsza książka „Córki tęczy”. Spotkanie odbędzie się w Wypożyczalni dla dorosłych Filii nr 6.

„Hanna Cygler jest autorką ciekawą świata i ludzi. Chętnie wykorzystuje historie z życia wzięte, które ubarwia fabularnie. W powieściach, których akcja rozgrywa się zarówno współcześnie, jak i w minionych dekadach, sprawnie łączy wątki obyczajowe, romansowe i kryminalne. Przez dziennikarzy i krytyków literackich została okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy. Autorka jest jedną z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą chociażby liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania autorskie. Książki Cygler znajdują się w czołówkach rankingów czytelniczych zarówno ogólnokrajowych, jak i regionalnych” – informuje menadżer autorki.

Miłośników twórczości pisarki zapraszamy do Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej 35.