Wróć

Wakacyjne spotkanie DKK dla młodzieży

data dodania: 2023.07.27

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się we wtorek 25 lipca 2023 roku spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestniczki omawiały książkę autorstwa Jakuba Małeckiego pt. „Sąsiednie kolory”. 

Powieść zawiera wiele wątków, losy bohaterów przeplatają się i łączą w całość. Akcja dzieje się w 1926 roku w Kole, w rodzinnym mieście autora. Wszyscy na pozór są całkiem zwyczajnymi ludźmi. Wiodą zwyczajne życie do momentu, gdy dochodzi do pewnych zdarzeń. Te momenty są trudne – śmierć z tęsknoty, pojawienie się obcego mężczyzny, pożar. Niektóre z tych przeżyć uruchamiają efekt domina, mają głębokie skutki dla całej społeczności.

Książka klubowiczkom bardzo się podobała. Jak zauważyły, można o niej dyskutować wiele godzin, a i tak nie będzie się miało pewności, że temat został wyczerpany. Czasem bardzo chce się dowiedzieć, co autor miał na myśli, konstruując poszczególne postacie. Nie ma jednak gotowego przewodnika. Czytelnicy mogą interpretować zdarzenia na własny sposób. Dla jednych to będzie ciekawy zabieg, a dla innych przekleństwo.

Zdecydowanie polecamy przeczytanie „Sąsiednich kolorów”, jak i innych książek Jakuba Małeckiego!