Wróć

Wakacyjne zajęcia dla grupy Maciusie

data dodania: 2024.06.24

W poniedziałek 24 czerwca 2024 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszła grupa Maciusie z Przedszkola Niepublicznego im. Janusza Korczaka w Chojnicach. Podczas tych kolejnych z całego cyklu zajęć dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Elmer” autorstwa Davida McKee.

Tytułowy bohater jest kolorowy słoniem w kratkę o wyjątkowym poczuciu humoru, dzięki któremu inne szare słonie są szczęśliwe. Pewnego dnia Elmer, mając dość bycia innym, postanawia ruszyć w świat, by zmienić kolor skóry. Kiedy wygląda już jak inne słonie, dołącza do swojego stada. Lecz stado, które widzi, jest smutne i ciche. Co się z nim stało? Wkrótce sprawa się wyjaśnia.

W drugiej części zajęć przedszkolaki kolorowały słonie według własnego pomysłu, dzięki czemu powstało stado kolorowych, wyjątkowych i niepowtarzalnych osobników. 

Było to ostatnie spotkanie z cyklu spotkań z książką w tym roku szkolnym, ale nie ostatnie w bibliotece. Przedszkolaki regularnie odwiedzają oddział wraz z paniami i wypożyczają książki. Życzymy miłych wakacji i do zobaczenia!