Wizyta uczniów z SP w Ostrowitem

data dodania: 2023.05.31

28-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem wraz z nauczycielkami odwiedziła w środę 31 maja 2023 roku Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach.

Uczniowie byli na wycieczce w Chojnicach i jednym z punktów pobytu było właśnie obejrzenie biblioteki. Pierwszym działem, do którego zaprowadziła ich oprowadzająca bibliotekarka była Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci. Jak się okazało, niektóre osoby są już czytelnikami tego działu i wypożyczały tutaj książki. Bibliotekarka opowiedziała wszystkim o księgozbiorze oddziału dla dzieci i zasadach wypożyczania. Pokazała też tytuły, które są najbardziej popularne w ich grupie wiekowej i zachęcała do czytania książek, nie tylko lektur szkolnych.

Następnie grupa obejrzała inne działy MBP – Wypożyczalnię Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych, Czytelnię wraz z Pracownią Dokumentacji Regionalnej oraz Wypożyczalnię Naukową i Mediatekę. W Czytelni uczniom spodobała się m.in. wystawa sprzętu strażackiego przygotowana z okazji 100-lecia repolonizacji Straży Pożarnej w Chojnicach. W dziale regionalnym zainteresowały ich zwłaszcza publikacje dotyczące Ostrowitego.