Zakończył się kurs komputerowy dla seniorów

data dodania: 2023.05.30

W Mediatece we wtorek 30 maja 2023 roku odbyły się ostatnie zajęcia komputerowe dla seniorów. Zaświadczenie ukończenia kursu odebrało 8 z 9 uczestników.

Kurs komputerowy obejmował 10 jednogodzinnych spotkań raz w tygodniu. Pierwsze spotkanie odbyło się 14 marca. Uczestnicy w tym czasie poznali podstawy obsługi komputera, nauczyli się wyszukiwać informacje w internecie i poznali edytor tekstu. Zapoznali się także ze stroną internetową biblioteki i przeszukiwaniem znajdującego się na niej katalogu online.

Prowadzące zajęcia bibliotekarki Elżbieta Łońska i Agnieszka Kowalska pogratulowały seniorom ukończenia kursu, pochwaliły za aktywność i za postępy. Jak podkreśliła Elżbieta Łońska, na naukę nigdy nie jest za późno i podziękowała seniorom za skorzystanie z oferty szkolenia. Zachęciła ich także do przychodzenia do Mediateki, a także do odwiedzania pozostałych działów biblioteki. Z kolei uczestnicy zajęć podkreślali, że dzięki kursowi zaznajomili się z możliwościami, jakie daje komputer. Wyrazili radość, że mogli skorzystać z darmowych zajęć i podziękowali bibliotekarkom za przystępne przekazywanie wiedzy i praktyczne przeszkolenie.