Białe wakacje w wypożyczalni dziecięcej

Wypożyczalnia dziecięca Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach przy ul. Wysokiej jak co roku zorganizowała ferie zimowe dla swoich najmłodszych czytelników. Zajęcia trwały przez całe dwa tygodnie białych wakacji, czyli od 2 do 13 lutego 2009 roku, w godz. od 11.00 do 14.00. Uczestniczyło w nich 50 dzieci.

Prowadzące ferie bibliotekarki Wioletta Karpiak i Malwina Miszewska codziennie zapraszały na głośne czytanie książek z omawianiem oraz na zajęcia języka migowego.  Ponadto dzieci oglądały filmy, wykonywały prace plastyczne, np. pingwinki i zakładki oraz koralikowe wariacje. Jeden dzień poświęcony był wynalazkom i wtedy dzieci wykonywały roboty z kartoników. Powstały bardzo oryginalne prace – ciasteczkowy robot, Sprzątacz 3000, Chaki gromadzący różne przedmioty, robot grający oraz segregator na banknoty i monety. Był także dzień z Franklinem – bohaterem serii poczytnych książek dla najmłodszych. Codziennie dzieci brały udział w różnorodnych zabawach. Bardzo spodobała się zabawa Mumia, tym bardziej, że jedną z mumii była… pani Wioletta. W ramach ferii zimowych w bibliotece odbył się także konkurs ”Mój ulubiony bohater książkowy”.