Bibliotekę odwiedziła klasa IIIg z SP nr 5

W poniedziałek 21 listopada 2016 roku Oddział dla dzieci i młodzieży MBP odwiedzili uczniowie klasy IIIg ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach wraz z wychowawczynią.

Na wstępie uczniowie zapoznali się z regulaminem działu, czyli ile książek i na jak długo można wypożyczać. Dowiedzieli się również, ile wynosi kara za przetrzymanie książek. Następnie nauczyli się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka: czy jest to np. książka dla najmłodszych, czy są to zbiory opowiadań. Potem dowiedzieli się, jakie stosuje się oznaczenia w przypadku literatury popularno-naukowej oraz że nie jest ważne, w jakim kraju będziemy korzystać z biblioteki, bo oznaczenia zapisane za pomocą cyfr będą takie same. Uczniowie zapoznali się także ze słowem beletrystyka. Jedna z książek szczególnie spodobała się całej klasie, zatem od razu została wypożyczona przez chłopca, który jest czytelnikiem oddziału. Trzecioklasiści wyrazili chęć ponownych odwiedzin oddziału w celu założenia kont czytelników.