Co przedszkolaki potrafią najlepiej?

We wtorkowy poranek 14 marca 2017 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci po raz trzeci zawitała grupa integracyjna Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”.

Na początku przypomnieliśmy sobie bohaterów zeszłotygodniowej książki (przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą pamięcią), a następnie przeszliśmy do „Brzuchatka” – historyjki o zabawce poszukującej swojego talentu. Dziwny pluszak zjawił się w pokoju zabawek. Przypominał trochę mysz, ale nie potrafił piszczeć, trochę misia, z tym że nie potrafił warczeć i stać na przednich łapkach, nie był też psem ani lalką bobas. Jaką więc zabawką okaże się być dziwny gość i co potrafi robić najlepiej?

Nad tym zastanawiały się przedszkolaki. Koniec książki przyniósł rozwiązanie, ale Jeżyki miały już do rozgryzienia inny problem – w czym oni czują się najlepsi. Z odpowiedzią na to pytanie było trochę ciężko, a trochę nie. Niektóre dzieci od razu potrafiły wymienić całą listę umiejętności, ale były też takie, dla których odpowiedź na to pytanie stanowiła nie lada wyzwanie. Z pomocą przyszli zatem koledzy, koleżanki i panie przedszkolanki. Każdy odnalazł przynajmniej jedną umiejętność, którą musiał następnie zilustrować. Wśród nich znalazły się: fikołki, podskoki, zeskoki z górki, ćwiczenia na siłowni, szpagat, wchodzenie na drabinę, zabawy z koleżanką, podnoszenie zabawkowych aut, a nawet… spanie. Na zakończenie spotkania była zabawa ruchowa.