Członkowie DKK dla młodzieży mówili o książce „Cudowny chłopak”

W czwartek 10 maja 2018 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, podczas którego omówiona została książka pt. „Cudowny chłopak” R. J. Palacio.

August Pullman nie jest zwyczajnym chłopcem. W ciągu swojego zaledwie dziesięcioletniego życia przeszedł 27 operacji. Jego marzeniem jest mieć normalną twarz – taką jak każdy. Dotąd jego edukacją zajmowała się w domu jego mama, lecz teraz nastał czas, by chłopiec poszedł do szkoły. Początki są bardzo trudne. Nie wszyscy są przychylnie nastawieni do nowego ucznia. Jednak pobyt chłopca w szkole i jego urocze usposobienie stają się punktem zwrotnym w życiu całej szkoły.

Książka wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Klubowicze powiedzieli, że bardzo szybko się ją czytało, a to za sprawą zmiany narratorów. Również dzięki temu czytelnicy mogli poznać całą historię z punktu widzenia innych bohaterów. Większa część uczestników spotkania dodatkowo widziała film, który powstał na podstawie powieści. On także im się podobał, jednak książka zdecydowanie bardziej. Przesłanie utworu jest ponadczasowe. Nie zapominajmy, że każdy z nas jest cudowny i wyjątkowy, bez względu na to kim jesteśmy i jak wyglądamy.