Czym grozi objadanie się smakołykami?

30 września odbyło się drugie spotkanie biblioterapeutyczne z grupą 0b ze Szkoły Podstawowej nr 3.

W czasie poprzedniej wizyty dzieci zostały zapoznane z biblioteką i zbiorami, natomiast tym razem dowiedziały się, jak będą przebiegały właściwe zajęcia. Każdy uczestnik dostał swoją plakietkę z imieniem i nauczył się rozpoznawać „maskotki pogodowe” stworzone specjalnie w celu badania humorów. Po rozmowach na temat nastrojów panujących w grupie zerówkowicze wysłuchali bajki pt.: „Jak lisek świętował urodziny zajączka”, autorstwa Dariusza Twardocha. Następnie odbyło się omówienie zachowań głównego bohatera książki – małego liska, który okazał się być łakomczuszkiem. Dzieci doskonale wiedziały czym grozi objadanie się smakołykami i jak powinien zachowywać się każdy, kto został zaproszony na przyjęcie urodzinowe. Zakończeniem spotkania była zabawa ruchowa.