Czytelnie dla dorosłych i naukowa oraz pracownia internetowa Mediateki otwarte od 1 czerwca

Od poniedziałku 1 czerwca 2020 roku po przerwie spowodowanej epidemią otwarta jest dla czytelników Czytelnia i Informacja Biblioteczna MBP wraz z Pracownią Dokumentacji Regionalnej. Można już także korzystać z czytelni naukowej oraz pracowni internetowej w Mediatece. Nadal nieczynna pozostaje natomiast czytelnia w Oddziale dla dzieci.

W otwartych działach obowiązują nowe zasady korzystania ze zbiorów. Czytelnicy muszą przebywać w nich, tak jak w całej bibliotece, w maseczkach i rękawiczkach. Po wejściu są zobowiązani zdezynfekować ręce płynem dezynfekującym, a zbiory biblioteczne i sprzęt dotykać wyłącznie w rękawiczkach. Po wejściu do działu należy najpierw stanąć w wyznaczonym miejscu, a dopiero potem usiąść przy biurku wskazanym przez bibliotekarza.

W Czytelni jednocześnie mogą przebywać 4 osoby z zachowaniem dystansu społecznego – jedna osoba przy jednym stoliku. W czytelni naukowej może przebywać 1 osoba, a w pracowni internetowej w Mediatece 2 osoby.

W Czytelni i Informacji Bibliotecznej (pok. 104) można na miejscu czytać prasę i korzystać z księgozbioru, nie są natomiast prowadzone usługi ksero.