DKK dla młodzieży obchodził pierwsze urodziny

15 września 2011 roku, po wakacyjnej przerwie, w Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczki rozmawiały o książce Ricka Riordana pt. „Złodziej pioruna”, z serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy.

Dwunastoletni Percy przyciąga kłopoty niczym magnes, skutkiem czego musi zmieniać szkoły i znajomych. Rozpoczynające się właśnie wakacje wcale nie przynoszą zasłużonego odpoczynku, lecz serię niebanalnych zdarzeń z mitycznymi bogami w rolach głównych oraz odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Przedmiotami kojarzącymi się z omawianą książką były: książki z mitami greckimi, długopisy, miecz, skarpety, nożyczki oraz jabłko. Dziewczęta przyznały, że tematyka mitów greckich nie należy do ich ulubionych, niemniej jednak książka bardzo im się spodobała.

W trakcie spotkania DKK świętował także swoje pierwsze urodziny. Już na początku prowadzące DKK Wioletta Karpiak i Malwina Miszewska wręczyły uczestniczkom prezenty przygotowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku z okazji pierwszych urodzin klubu. Natomiast na zakończenie każda z dziewcząt wykonała z papieru kawałek urodzinowego tortu, ozdabiając go według własnego pomysłu.