DKK dla młodzieży rozmawiał o książce „Wyspa”

W czwartkowe popołudnie 10 września 2020 roku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, by omówić książkę pt. „Wyspa”, której autorką jest Bryony Pearce. Zanim to nastąpiło każdy z uczestników opowiedział o wrażeniach towarzyszących nowo rozpoczętemu rokowi szkolnemu.

Ben, Will, Grady, Carmen i Lizzie to grupa nastoletnich przyjaciół, którzy spontanicznie podejmują decyzję, by wziąć udział w trzydniowym turnieju Iron Teen odbywającym się na wyspie Aikenhead. Wygrana w konkursie to milion funtów dla każdego członka zespołu, który prawidłowo rozwiąże zadania w siedmiu punktach kontrolnych. Wszystkim bohaterom powieści przypływ takiej gotówki pomógłby rozwiązać kłopoty rodzinne lub spełnić marzenia. Motywacja jest zatem ogromna. Rozwiązywanie kolejnych zadań, upływający czas oraz nieczysta rywalizacja szybko pokazują, że to nie jest przyjemne spędzanie sierpniowego weekendu, lecz rywalizacja o najwyższą stawkę – życie.

Książka zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich klubowiczach. Szybkie tempo i nagłe zwroty akcji sprawiły, że czytało się ja bardzo szybko. Wielkim zaskoczeniem okazało się zakończenie, którego nikt się nie spodziewał. Historia trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniego zdania.