Do biblioteki przyszły przedszkolaki ze „Skrzatów”

W poniedziałek 30 maja Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Skrzaty”, które mieści się przy ulicy Młodzieżowej.

Na początku dzieci dowiedziały się, co to jest regulamin oddziału, czyli co wolno, a czego nie. Miały okazję zaobserwować, w jaki sposób ich koleżanka z grupy wypożycza książkę. Zwróciły uwagę na to, jak powinno się o książki dbać w domu. Następnie przedszkolaki obejrzały książki, które można wypożyczać i takie, które można oglądać tylko na miejscu. W pomieszczeniu czytelni zapoznały się z literaturą popularno-naukową. Dzieci doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jak należy się w bibliotece zachowywać. Na zakończenie wyraziły ochotę na powtórne odwiedziny biblioteki.