Drugie w tym semestrze szkolnym zajęcia biblioterapeutyczne

We wtorek 8 marca w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się kolejne zajęcia biblioterapeutyczne. Na cykl spotkań przychodzi w tym semestrze klasa 0b ze Szkoły Podstawowej nr 3 z paniami Aleksandrą Piechowską i Moniką Mankiewicz.

W tym tygodniu grupa poznała małego kruka Skarpetkę z książki „Co wolno, a czego nie wolno, czyli Małego kruka grzeczności nauka” autorstwa Nele Moost. Wszyscy wspólnie przedyskutowali co wolno w szkole i bibliotece, a czego w tych miejscach robić nie należy. Na podstawie zachowania małego bohatera książki dzieci dowiedziały się m.in., że nie wolno pluć do jedzenia, nie można do niego wskakiwać, nie wolno mówić brzydkiego słowa na „d”, a przede wszystkim zabrania się targania zajęcy za uszy.

Kolejne spotkanie z klasą 0b już za tydzień.