Drugoklasiści rozmawiali o przeziębieniu

Kolejne zajęcia biblioterapeutyczne dla klasy IIa z ZSP 3 odbyły się 19 listopada 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Tym razem po pomiarze nastroju i opowiedzeniu o nim, bibliotekarka zadała uczniom pytanie: „Jak unikać zarazków?”.

Oczywiście, jak na drugą klasę przystało, padło wiele różnorodnych odpowiedzi. Między innymi: mycie rąk, zakrywanie ust ręką, gdy kaszlemy lub kichamy, zdrowe odżywianie, hartowanie ciała, specjalne kropelki na odporność. Po krótkiej wymianie zdań prowadząca przeczytała fragment książki „Cholera i inne choroby”, mówiący o przeziębieniu. Dokładniej o tym, czym jest dla człowieka przeziębienie, jak się objawia, przebiega i ile czasu trwa. Sam tytuł książki wywołał wiele emocji, ale dzięki niemu dzieci dowiedziały się, że cholera to choroba (o czym większość nie miała pojęcia).

Po wszystkich rozmowach uczniowie poznali także książkę „Wilk ma okropny katar”. Posiadając już wiedzę na temat rozprzestrzeniania się zarazków, każdy uczestnik zajęć doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jakie błędy popełnili bohaterowie historyjki. Na zakończenie drugoklasiści narysowali swoje propozycje dla innych „Jak unikać zarazków”.