Duszki rysowały Gruffala

Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży po raz kolejny odwiedziła grupa Duszki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Tym razem przedszkolaki wysłuchały historii Julii Donaldson pt. „Gruffalo”.

Mała mysz postanowiła zażyć ruchu. Spacerując po lesie, spotkała lisa, który zaprosił ją na obiad. Mysz grzecznie odmówiła, tłumacząc się otrzymaniem zaproszenia od Gruffala. Zdziwiony zapytał, kim jest ów Gruffalo. Dowiedział się, że ma on bardzo uzębiony pysk i ostre pazury oraz że uwielbia lisy w potrawce. Na te słowa lis szybko pożegnał się i uciekł. Mysz roześmiała się pod wąsem, wiedząc, że Gruffalo nie istnieje. Sytuacja się powtórzyła, gdy mysz spotkała sowę i węża. Gdy mała spacerowiczka kontynuowała swoją wędrówkę, niespodziewanie na jej drodze pojawił się prawdziwy Gruffalo. W ten oto sposób myszka dowiedziała się, że jego przysmakiem są myszy.

W drugiej części zajęć, które odbyły się 5 marca 2018 roku, zadaniem dzieci było narysowanie Gruffalo. Utrudnienie polegało na tym, że musieli to zrobić z pamięci na na podstawie przeczytanej książki. Zanim przedszkolaki przystąpiły do pracy, ustaliły wszystkie elementy wyglądu. Duszki bardzo szczegółowo i dokładnie przedstawiły nowo poznanego bohatera książki. Na zakończenie sprawdziły z ilustracjami z książki oraz z maskotką, czy wszystko się zgadza.