Dyskusyjny Klub Książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach organizuje od września Dyskusyjny Klub Książki. W ramach klubu odbywać się będą cykliczne spotkania przeznaczone na dyskusje o przeczytanych książkach. Zgodnie z założeniami DKK, spotkania nie mają na celu wywoływanie naukowej polemiki, lecz luźną rozmowę o literaturze.

Mają umożliwiać miłośnikom książek poznanie się i wspólne spędzanie czasu. W ramach DKK organizowane są także spotkania z pisarzami.

Osoby zainteresowane Dyskusyjnym Klubem Książki mogą się zgłaszać do bibliotekarza Czytelni MBP w Chojnicach Małgorzaty Guzelak – I piętro, pok. 104, tel. 052 3972807. Na liście książek proponowanych klubowiczom jest już 11 tytułów przekazanych przez Miejską i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, która jest inicjatorem tworzenia DKK w województwie pomorskim. Pierwsze spotkanie chojnickiego klubu odbędzie się we wrześniu, natomiast na 6 października planowane jest spotkanie autorskie z Danielem Odiją z Sopotu.

Dyskusyjne Kluby Książki to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, którzy lubią czytać i spotykają się, aby porozmawiać o książkach. W Wielkiej Brytanii Kluby Książki działają od 1926 roku, w Polsce pierwsze grupy zostały założone już 4 lata temu, dzięki współpracy Instytutu Książki i British Counsil. DKK działają w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest tu mile widziany. Mogą być prowadzone przez moderatora lub członków klubu. Moderator nie musi znać się na literaturze, a członkowie nie muszą prowadzić poważnych dyskusji. Mogą się świetnie bawić, bo spotkania mają być okazją do zabawy i poznania nowych ludzi, sposobem spędzania czasu wolnego a także poznania nowych autorów i książek. (Na podstawie: http://www.wbpg.org.pl ).