Działacze Solidarności oglądali wystawę w Czytelni

W sobotę 21 sierpnia 2010 roku w ramach obchodów 30-lecia powstania Solidarności w regionie chojnickim uczestnicy uroczystości, w tym działacze NSZZ „Solidarność”, zwiedzali wystawy czynne we Wszechnicy Chojnickiej i w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Na korytarzach Wszechnicy obejrzeli wystawę „Sierpień 1980 do wyzwolenia z niewoli komunistycznej”, prezentującą m.in. dokumenty ze zbiorów IPN, natomiast w Czytelni wystawę „Legenda o Wolności”, przygotowaną w 30 rocznicę wydarzeń sierpniowych.

Gości oprowadzał organizator uroczystości Zbigniew Reszkowski, działacz Solidarności w Chojnicach. Jednym z gości był ksiądz kanonik Roman Lewandowski, kapelan chojnickiej Solidarności 1980-1990, w którego intencji wcześniej, w kaplicy przy ul. Wysokiej, odprawiona została uroczysta msza św. Po zapoznaniu się z ekspozycjami, uczestnicy uroczystości wznieśli toast szampanem, a następnie wysłuchali wykładu „Strajk w Mostostalu i pozostałych zakładach pracy w Chojnicach”, który odczytał Zbigniew Reszkowski. Wykład miał się odbyć w sali konferencyjnej, jednak przeniesiony został do Czytelni MBP. Po prelekcji była dyskusja i chwila wspomnień.