Dziewiąte spotkanie DKK dla młodzieży

W Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach 2 czerwca  2011 roku odbyło się dziewiąte i ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, a jego tematem była książka Ewy Nowak pt. „Diupa”.

Tytułową bohaterką jest papuga, która zjawia się pewnego dnia w domu rodziny Rybackich. Od tej pory szybko zyskuje sobie sympatię domowników, a przy tym ma niemały wpływ na przebieg dalszych wydarzeń. Czytelniczki uznały książkę za bardzo pogodną i wesołą, lecz nieco nierzeczywistą z powodu zbyt idealnych bohaterów. Dużą trudność w odbiorze treści książki stanowiła jej konstrukcja, ponieważ każdy podrozdział opisywał wydarzenia dotyczące innego bohatera. Wśród przedmiotów kojarzących się z „Diupą” znalazły się: jabłko, rogi, chusta, list oraz kolorowe pióra.

Spotkanie upłynęło w atmosferze unoszącego się zapachu świeżo przygotowanych gofrów, przy oglądaniu kroniki i wspominaniu wspólnie spędzonych chwil. Ustalono, że kolejne spotkanie, po wakacyjnej przerwie, odbędzie się we wrześniu.