Filip Springer spotka się z czytelnikami z Chojnic

We wtorek 4 kwietnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach, w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki, gościć będzie pisarz Filip Springer. Początek o godz. 18.00 w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych. Spotkanie autorskie adresowane jest do wszystkich, nie tylko klubowiczów. Zapraszamy!

Spotkanie jest dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

Filip Springer (ur. 1982) – reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Swoje prace prezentował na wystawach w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie i Jeleniej Górze. Jego reporterski debiut – książka „Miedzianka. Historia znikania” – znalazł się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 i był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. „13 pięter” to jego czwarta książka. Wcześniej ukazały się: „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” i „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”. W 2016 roku książka „13 pięter” otrzymała nagrodę Śląski Wawrzyn Literacki 2015
(źródło: https://czarne.com.pl/katalog/autorzy/filip-springer).
W 2016 roku ukazały się kolejne książki Filipa Springera – „Księga zachwytów” oraz „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”.

logo_dkk_duze