Historia trzęsącego się jaja

W czwartek 30 marca w Oddziale dla dzieci i młodzieży maluchy z Przedszkola Niepublicznego „Leśne Ludki” w Klawkowie wysłuchały wiersza pt. „Jajo” ze zbioru „Słoń na hulajnodze” autorstwa Agnieszki Frączek.

W pewnym mieście pojawiło się skaczące jajo. Wszyscy je upominali, by tego nie robiło, ponieważ może się stłuc. Jajo nie chciało słuchać i skakało dalej. Żeby temu zaradzić, zebrał się kurzy sejmik. Podejrzewano nawet, że jajo jest gęsie i dlatego tak się trzęsie. A jajo wyprowadziło wszystkich z błędu tłumacząc, że nic mu nie grozi, ponieważ jest ugotowane na twardo.

Po wysłuchaniu wiersza dzieci rozmawiały o tym, że wkrótce będziemy obchodzić Wielkanoc, a jednym z symboli tych świąt jest jajo. Następnie dowiedziały się z książki pt. „Jajko”, gdzie rozwija się jajo kurze przed jego zniesieniem i co się z niego wykluwa. Przedszkolaki doskonale wiedziały, do jakich potraw dodaje się jajka i w jakiej postaci można je spożywać. Na zakończenie każde dziecko ozdobiło swoją papierową pisankę.