I jak tu się pogodzić?

W czwartek 28 marca 2019 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci na kolejne zajęcia biblioterapeutyczne przybyli uczniowie kl. Ic integracyjnej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach.

Pierwszoklasiści najpierw narysowali swoje nastroje, a następnie rozmawiali z bibliotekarką o tym czym jest kłótnia, jak ją rozpoznać, kto się kłóci, jakie symptomy muszą zaistnieć, żebyśmy wiedzieli, że to naprawdę jest już kłótnia. Uczniowie opowiadali o sytuacjach, w których się kłócimy i czy faktycznie musimy to robić… Kolejnym etapem zajęć było przeczytanie przez bibliotekarkę książki Dagmary Geisler pt.: „Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę” z serii „Ja i Moje Emocje”. Takim trudnym słowem, które w czasie spotkania było omawiane był „kompromis”, który czasem może zaistnieć, żeby wcale nie musiało dochodzić do kłótni.

Na zakończenie spotkania dzieci miały za zadanie narysować sytuację, w której się z kimś godziły. Zadanie nie było łatwe. Jak się okazało dużo prościej narysować kłótnię. Każdy obrazek bibliotekarka omówiła z jego twórcą.