Kolejne spotkanie DKK dla młodzieży

6 października 2011 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omówiono książkę Christiny Björk i Leny Anderson pt. „Linnea w ogrodzie Moneta”.

Tytułowa bohaterka udaje się do Giverny, by obejrzeć dom i ogród jednego z głównych przedstawicieli impresjonizmu w malarstwie – Claude’a Moneta. Po drodze odwiedza paryskie muzeum, w którym ogląda obrazy innych impresjonistów. Taka wycieczka jest dla Linnei doskonałym momentem, by zdobyć wiele ciekawych informacji na temat malarza oraz by spędzić niezapomniane chwile w jakże malowniczym zakątku.

Dziewczęta stwierdziły, iż treść i charakter książki odbiegały od dotychczas omawianych pozycji. Mimo to bardzo im się książka spodobała. Dzięki niej poznały sylwetkę malarza, jego życie i twórczość. Wśród przedmiotów kojarzących się z książką były: pędzel, paleta do mieszania farb, kwiaty, książka o malarstwie. Zadaniem dziewcząt było pokolorowanie kredkami ołówkowymi reprodukcji obrazów Moneta.