Kolejne zajęcia biblioterapeutyczne dla kl. 0b SP3

W Oddziale dla dzieci i młodzieży we wtorek 10 maja odbyło się kolejne spotkanie biblioterapeutyczne, podczas którego klasa 0b ze Szkoły Podstawowej nr 3 wysłuchała dwóch opowiadań o Tappim autorstwa Marcina Mortki.

Była to „Opowieść pierwsza, w której poznajemy Tappiego” ze zbioru „Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” oraz opowiadanie „Tappi i wspaniała przyjaźń” ze zbioru o tym samym tytule. Przedszkolaki najpierw poznały Tapieggo. Dowiedziały się, że jest wikingiem mieszkającym w Chacie w Szepczącym Lesie oraz że bardzo łatwo zaprzyjaźnia się z dziećmi. Po lekturze dzieci rozmawiały o tym, kto może zostać przyjacielem i czym się różni przyjaciel od kolegi, w jaki sposób spędza się z nim czas oraz o tym, co jest dla przyjaciół ważne. Następnie poznały historię sarenki Wisienki i jej przyjaźni z gąską Czupurką. Zerówkowicze usłyszeli jak przyjaciółki razem spędzają czas, a mianowicie układają wierszyki. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy, ponieważ nadeszła jesień i gąska musiała odlecieć do ciepłych krajów. Wisienkę bardzo to zasmuciło. Niezawodny Tapii pocieszył ją, że długi czas zimy i oczekiwanie na powrót gąski wiosną może spożytkować na pisanie wierszy.

Dzieciom taka sytuacja, kiedy nie mają kontaktu z kimś, kogo lubią, nie była obca, ponieważ właśnie tego dnia do ich grupy powróciła koleżanka. Po rozmowie każdy z uczestników rysował swojego przyjaciela.