Kolejni trzecioklasiści z SP nr 5 zapoznali się z biblioteką

W poniedziałek 26 września 2016 roku Oddział dla dzieci i młodzieży MBP odwiedzili uczniowie klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach wraz z wychowawczynią. Była to druga klasa trzecioklasistów z tej szkoły odwiedzająca bibliotekę.

Na wstępie uczniowie zapoznali się z warunkami, jakie trzeba spełnić, by stać się czytelnikiem wypożyczalni dla dzieci. Dowiedzieli się, ile wynosi kara za przetrzymanie książek i co należy zrobić, gdy się książkę zniszczy lub zagubi. Następnie nauczyli się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka: czy jest to np. książka dla najmłodszych, czy są to zbiory opowiadań, jeżeli oznaczenia dotyczyły literatury pięknej. Potem dowiedzieli się, jakie stosuje się oznaczenia w przypadku literatury popularno-naukowej. Zostali poinformowanie również, że mogą w domach korzystać z katalogu online biblioteki i sprawdzać samodzielnie, czy dostępna jest książka, której szukają.

Po spotkaniu trzecioklasiści wyrazili chęć ponownych odwiedzin oddziału w celu założenia konta czytelnika.