Konkurs „Chojnickie A… B… C…” rozstrzygnięty

W środę 4 lutego 2015 roku w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej rozstrzygnięto i wręczono nagrody laureatom I Miejskiego Konkursu Historyczno-Fotograficznego „Chojnickie A… B… C…”.

Konkurs odbył się w sobotę 31 stycznia w Mediatece. Zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół w ramach obchodów 95 rocznicy powrotu Chojnic do Polski. Zadania konkursowe dotyczyły historii, kultury i topografii miasta. Pierwsze miejsce zdobyli Jerzy Erdman i Bogdan Kuffel. Zdobywcą trzeciego miejsca został Jacek Klajna. Spośród 15 uczestników, jury pod przewodnictwem Anny Lipińskiej i Kazimierza Jaruszewskiego wyróżniło również Klaudię Potracką, Witolda Piekarskiego oraz Michała Włocha. Nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowali organizatorzy oraz Urząd Miejski w Chojnicach. Uczestnicy konkursu, którzy nie odebrali dyplomów i nagród, mogą zgłaszać się do Mediateki.

Jury podkreśliło, że żadne z 95 pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Dyrektor MBP Anna Lipińska podziękowała za udział w konkursie i zaprosiła do kolejnej edycji w przyszłym roku.