Konkurs na Recenzję Książki Pomorskiej do końca września

Do 30 września 2016 roku można nadsyłać prace na I Konkurs na Recenzję Książki Pomorskiej ogłoszony przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Napisz recenzję i wygraj nagrodę!

Jeśli interesujesz się Pomorzem – jego historią, mieszkańcami, kulturą, literaturą itp. – czytasz o nim nie tylko w czasopismach i internecie, masz 18 i więcej lat, a przede wszystkim nie jesteś „rasowym” recenzentem, weź udział w I Konkursie na Recenzję Książki Pomorskiej, organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Celem konkursu jest integracja społeczności lokalnej i regionalnej wokół biblioteki, upowszechnianie literatury regionalnej, rozwijanie czytelnictwa oraz promowanie talentów krytycznoliterackich. Treść recenzowanych książek ma dotyczyć Pomorza Gdańskiego i Środkowego bez względu na miejsce wydania. Powinny one być wydane w tym roku lub w poprzednim (2015). Prace nie mogą przekroczyć 3600 znaków (ze spacjami), tj. dwóch stron znormalizowanego maszynopisu.

Zgłoszone na konkurs teksty powinny być opatrzone w metryczkę zamieszczoną poniżej oraz na stronie internetowej WiMBP w Gdańsku – www.wbpg.org.pl. Recenzje należy przesyłać do 30 września 2016 r. w dwóch wersjach: elektronicznej (na adres: prac_regionalna@wbpg.org.pl) i papierowej (trzy egzemplarze na adres: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – Dział Regionalny, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk). Na zwycięzców czekają nagrody finansowe: I miejsce – 500 zł, II miejsce – 350 zł, III miejsce – 200 zł. Zwycięskie i wyróżnione prace opublikowane zostaną na stronie internetowej Organizatora.

Zainteresowanych uczestnictwem w konkursie, zanim podejmą decyzję o wyborze książki, zachęcamy do lektury umieszczanych na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku cokwartalnych „Nowości Regionalnych”, w których prezentowane są publikacje dotyczące Pomorza.

Metryczka