Lekcje biblioteczne dla drugoklasistów z SP8

Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci MBP w dniach 20-22 maja 2019 roku odwiedzali uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach. Pierwszego dnia były to klasy IId oraz IIc, kolejnego – klasa Ia, a ostatniego – IIb. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych.

Wizyta drugoklasistów była okazją, by zapoznać się z regulaminem tego bibliotecznego oddziału i jego księgozbiorem. Dzieci miały także możliwość nauczyć się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka, czy jest to np. zbiór opowiadań czy powieść fantastyczna, jeżeli oznaczenia dotyczyły literatury pięknej. Uczniowie zaznajomili się również z książkami popularnonaukowymi stojącymi na regałach w czytelni. Na zakończenie dowiedzieli się, co to jest Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna oraz gdzie znajduje się księgozbiór, z którego korzysta się wyłącznie w bibliotece.