Nabór na warsztaty online „Sieć na kulturę…” zakończony

Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie chojnickim”, realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Zapraszamy do zapisów na warsztaty projektowania graficznego.

Celem projektu jest:

• rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
  • dostęp do materiałów edukacyjnych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych: dzieci, młodzież oraz ich rodziców, opiekunów prawnych do kontaktu w sprawie uczestnictwa w projekcie, w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia online z tematu Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych. W ramach projektu przewidziane jest poprowadzenie 30 godzin warsztatów online. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Zapraszamy do zapisów! Ilość miejsc jest ograniczona, zdecyduje kolejność zgłoszeń. Można się zgłaszać mailowo pod adresem: dziecieca@bibliotekachojnice.pl z podaniem wieku uczestnika (grupa dla dzieci 10-14 lat – brak miejsc, młodzieżowa 15-18 lat – brak miejsc). Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych jednym ze szkoleń w ramach projektów „Sieć na kulturę”.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

• Dzieci i młodzież od 10-18 lat (do ukończenia 18 lat)

Czego dowie się Twoje dziecko?

• Podczas szkolenia zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Uczestnik pozna dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędzie umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego. Dowie się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest Creative Commons.

Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę projektu.