Nieśmiały przyjaciel Tuptusia

We wtorek 4 kwietnia 2017 roku odbyły się piąte zajęcia biblioterapeutyczne z grupą integracyjną Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Tym razem maluchy poznały paczkę wesołych zajączków – cztery siostry i ich brata Tuptusia.

W trakcie zabawy Tuptuś dostrzegł małego jeża i od razu chciał się z nim zaprzyjaźnić. Jeż okazał się być jeżówką, czyli dziewczynką, a nasz uszaty bohater starał się ze wszystkich sił zdobyć jej sympatię. Nie było to jednak łatwe, ponieważ nowo poznana osóbka była bardzo nieśmiała.

Po omówieniu książkowej historyjki dzieci starały się odpowiedzieć na pytania, kim jest kolega/koleżanka, a kim jest dla nas przyjaciel/przyjaciółka. Czy jest tu jakaś różnica? Jak się okazało, nie było to takie proste. Niełatwym zadaniem była też rozmowa na temat nieśmiałości. Następnie odbyła się zabawa ruchowa i nadszedł czas na wykonanie pracy plastycznej. Zadaniem było przylepienie i pozginanie kółeczek, które tworzyć miały zajączka. Gdy szaraczek był już gotowy, można go było ozdobić kredkami – narysować oczy, wąsiki, łapki, a także kolorowe pisanki, bazie lub kwiaty.