Nowy cykl zajęć biblioterapeutycznych

We wtorek 24 września 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci rozpoczął się nowy cykl zajęć biblioterapeutycznych. Do biblioteki przyszła kl. IIa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 wraz z nauczycielką Celiną Babińską.

Pierwsze spotkanie z uczniami odbyło się pod kątem zapoznawczym. Bibliotekarka przedstawiła siebie i o to samo poprosiła dzieci. Opowiedziała także o bibliotece dla dzieci i młodzieży, o książkach – ze szczególnym naciskiem na literaturę dostosowaną do wieku drugoklasistów, oraz prowadzonych zajęciach. Krótko wytłumaczyła także regulamin korzystania ze zbiorów.
Następnie przyszedł czas na opowiedzenie przebiegu kolejnych spotkań w bibliotece, które będą miały już zupełnie inny przebieg.
Godzina zajęć przebiegła bardzo szybko i przyszedł czas pożegnania, ale nie na długo – kolejne spotkanie klasy IIa z panią bibliotekarką już za tydzień.