Od 6 maja otwarte zostaną działy MBP z wyjątkiem Czytelni

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach informuje, że od środy 6 maja otwarte zostaną dla czytelników następujące działy: Wypożyczalnia Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dzieci, Mediateka oraz Wypożyczalnia Naukowa.

Zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej, nadal zamknięte pozostają Czytelnia wraz z Pracownią Dokumentacji Regionalnej, nie będzie też można na razie korzystać z Pracowni Internetowej w Mediatace. W Filii nr 6 przy ul. Młodzieżowej czynne będą zarówno Wypożyczalnia dla Dorosłych, jak i Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

W trosce o bezpieczeństwo czytelników oraz pracowników wprowadzone zostały zmiany w przebywaniu w przestrzeni biblioteki. Wejście będzie jedynie od strony ul. Okrężnej, a wewnątrz biblioteki będzie można poruszać się tylko po wyznaczonych trasach. Czytelnicy, którzy będą chcieli zwrócić bądź wypożyczyć zbiory biblioteczne będą musieli przebywać w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach. Po wejściu do budynku będą zobowiązani do zdezynfekowania rąk znajdującym się tam płynem dezynfekującym. W poszczególnych działach będą wyznaczone miejscach dla czytelników. Książki i inne zbiory będzie można zwrócić i wypożyczyć jedynie przy ladzie, nie będzie wolnego dostępu do półek. W wypożyczalniach będzie mogła przebywać określona liczba osób, w zależności od wielkości pomieszczenia, z zachowaniem dystansu społecznego.

Zgodnie z zaleceniami BN wszystkie zbiory po powrocie do biblioteki zostaną poddane trzydniowej kwarantannie, dopiero po tym terminie będą mogły być ponownie wypożyczane. Ponadto biblioteka nie będzie świadczyć usług ksero, nie będzie dostępu do internetu dla czytelników, nie będzie także przyjmować darów od czytelników.

Zmienią się godziny otwarcia. MBP przy ul. Wysokiej czynna będzie w poniedziałki i czwartki w godz. od 11.00 do 18.00, we wtorki, środy i piątki w godz. od 11.00 do 15.00, a w sobotę będzie nieczynna. Filia nr 6 w blaszaku otwarta będzie w poniedziałki i środy w godz. od 9.00 do 16.00, w czwartki i piątki w godz. od 10.00 do 15.00, a we wtorki będzie nieczynna.

Miejska Biblioteka Publiczna będzie dokładała wszelkich starań, aby pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Jeśli jednak ktoś z czytelników będzie miał wątpliwości, że podjęte przez bibliotekę działania niewystarczająco zabezpieczają przed koronawirusem, to może tylko zwrócić wypożyczone książki i powstrzymać się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury. Sytuacja w placówce będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby zmian w procedurach, będą one wdrażane.