Ósme spotkanie DKK dla młodzieży

W Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach 12 maja 2011 roku odbyło się ósme spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tematem spotkania była książka Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt. „13 Poprzeczna”.

Agata, Zosia i Klaudia to trzy gimnazjalistki z warszawskiego Anina. Różni je wszystko: inna osobowość, odmienna sytuacja rodzinna oraz finansowa, inny wygląd i styl życia, łączy jedno – każda z nich jest „samotną wyspą”. Uczęszczają do tej samej klasy, lecz stosunki jakie między nimi panują trudno nazwać koleżeńskimi. Los z nich drwi, kiedy zmuszone są mieszkać w jednym pokoju podczas klasowej wycieczki. Jak się okazuje to dopiero początek wydarzeń, które będą miały wpływ na ich życie. Różnorodność i aktualność poruszanych w książce problemów spowodowały ożywioną i pełną emocji dyskusję klubowiczek. Pozostał niedosyt spowodowany tym, że nie wszystkie wątki pojawiające się w książce zostały rozwiązane. Głównymi przedmiotami kojarzącymi się z „13 Poprzeczną” były lusterka oraz odzież w czarnym kolorze.

W drugiej części spotkania każda z dziewcząt pisała recenzję wybranej książki, która wcześniej została omówiona podczas spotkań DKK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA