Pierwszoklasiści przygotowywali się do Dnia Babci i Dnia Dziadka

17 stycznia 2019 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedzili uczniowie klasy Id ze Szkoły Podstawowej nr 8. Dzieci wysłuchały opowiadania Helen Stephens pt. „Jak schować Lwa przed Babcią?”.

Malwinka mieszkała z dzielnym i miłym Lwem. Podczas weekendu miała odwiedzić ją Babcia, by się nią opiekować, gdy Rodzice wyjadą. Dziewczynka miała problem, gdzie schować Lwa. Za zasłonami? Nie. Pod łóżkiem? Nie wchodzi w grę. Co tu robić? Wreszcie nadszedł czas przyjazdu Babci, która przywiozła ze sobą ogromny kufer. A w nim…

Po wysłuchaniu historii rozmowa toczyła się wokół obchodzonych wkrótce świąt Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Uczniowie opowiadając o swoich dziadkach, przytoczyli wiele ciekawych spostrzeżeń: babcia pozwala się brudzić; pozwala jeść więcej słodyczy niż rodzice; potrawy gotowane przez babcię są smaczniejsze; babcie pozwalają na więcej swobody. Dzięki dziadkom dzieci mogą się czego praktycznego nauczyć. Dziadkowie mają więcej zaufania do wnuków niż rodzice oraz mogą poświęcić im więcej czasu. Podsumowaniem rozmowy było stwierdzenie, że rodzice dlatego nie pozwalają dzieciom na wiele rzeczy, ponieważ się o nie martwią.

W drugiej części spotkania pierwszoklasiści wykonywali drobne upominki dla dziadków, a mianowicie rysowali wspólne spędzenie czasu z dziadkami.