Pierwszoklasiści z Lichnów z wizytą w oddziale dla dzieci

W poniedziałek 13 marca 2017 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyjechali uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Wójcik.

Na wstępie uczniowie zapoznali się z regulaminem. Dowiedzieli się co wolno, a czego nie wolno w bibliotece oraz poznali księgozbiór wypożyczalni i czytelni. Następnie nauczyli się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka: czy jest to np. powieść obyczajowa czy fantastyczna, jeżeli oznaczenia dotyczyły literatury pięknej. Potem dowiedzieli się, jak jest w przypadku literatury popularno-naukowej. Pierwszoklasiści zobaczyli również, gdzie znajduje się księgozbiór, z którego korzysta się wyłącznie w bibliotece. W drugiej części spotkania uczniowie wykonywali zakładki do książek, którymi były liski zrobione z papieru. Sztuka origami bardzo spodobała się pierwszoklasistom.