Pisarka Monika Sawicka spotkała się z czytelniczkami

W środę 6 lutego 2013 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych MBP gościła pisarka Monika Sawicka. Panie, które przyszły na spotkanie mogły lepiej poznać autorkę i treść jej książek, w których przeważa tematyka miłości i związków damsko-męskich oraz przyjaźni.

Gościa przywitała dyrektor MBP Anna Lipińska. Już na samym wstępie pisarka podkreśliła, że jest związana z Chojnicami, gdyż kilka lat temu Radio Weekend objęło patronat medialny nad jej powieściami, a także kilkakrotnie była gościem audycji tego radia. – Jestem spontaniczna i otwarta i takie też są moje książki – mówiła Monika Sawicka. Jak podkreśliła, głównymi tematami opisywanych przez nią historii są miłość i przyjaźń. – Przyjaźń jest dużo bardziej wartościowa, bo jest trwała – zauważyła. Niektóre wydarzyły się pisarce, jej znajomym lub innym osobom. Autorka przybliżyła czytelniczkom swoje książki. Mówiła m.in. o pierwszej pt. „Kruchość porcelany”, dotyczącej przemocy domowej, która – jak podkreśliła – w 80 proc. jest biograficzna. – To jest bardzo mi bliska książka – zdradziła. Wspomniała też o innych tytułach – „Kolejność uczuć”, „Szeptem”, „Serwantka”, „7 kolorów tęczy” „Demi-sec”, „Mimo wszystko”, „Gra wstępna”. „7 kolorów tęczy” pisała w wielkiej depresji, a z kolei książki „Serwantka”, „Mimo wszystko” i „Demi-sec” mają lżejszą tematykę i można przy nich się „kompletnie zresetować”.
Spotkanie zdominowała tematyka miłości, zakochania i różnic w zachowaniu kobiet i mężczyzn, uwarunkowanych inną budową mózgów oraz emocjonalnym postrzeganiem rzeczywistości przez kobiety i analitycznym przez mężczyzn. Pisarka mówiła także o intuicji, potędze podświadomości, o szczęściu i przeznaczeniu, któremu jednak w życiu trzeba pomagać. Zachęciła też do zaglądania na jej profil na Facebooku.
Na zakończenie słuchaczki mogły nabyć książki pisarki, poprosić o dedykację i chwilę porozmawiać z gościem.