Pomorskie spotkania – z książką na walizkach

10 i 11 września 2009 roku w Oddziale dla dzieci MBP w Chojnicach odbędą się trzy spotkania autorskie w ramach „Pomorskich spotkań – z książką na walizkach”. Biblioteka włączyła się w akcję „Pomorskie spotkania – z książką na walizkach”, których głównym organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.

W jej ramach 10 i 11 września znani twórcy literatury dla dzieci ruszą w trasę i odwiedzać będą młodych czytelników. Zaplanowano łącznie 70 spotkań autorskich w 40 pomorskich bibliotekach.

W Oddziale dla dzieci MBP w Chojnicach odbędą się następujące spotkania autorskie:
– z Agnieszką Żelewską, ilustratorką książek dla dzieci – w czwartek 10.09 o godz. 11.00 (spotkanie połączone będzie z warsztatami plastycznymi);
– z Barbarą Kosmowską, pisarką książek dla młodzieży i dla dorosłych – w piątek 11.09 o godz. 9.00;
– z Grzegorzem Kasdepke, autorem bajek i opowiadań dla dzieci oraz książek – w piątek 11.09 o godz. 11.00.

Spotkania „Z książką na walizkach” odbędą się już po raz drugi. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z książką na walizkach