Program edukacyjny „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach weźmie udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest jedną z 50 placówek w Polsce realizujących ten program.

Jak informuje organizator, to pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Do naszej biblioteki będą kolejno docierać pakiety edukacyjno-zabawowe poświęcone poszczególnym surowcom. Pierwsza paka trafi już w najbliższym czasie i pomoże przybliżyć młodym ekologom drewno. Pomoże odpowiedzieć na pytania: skąd się bierze drewno?, co z niego produkujemy?, co powstaje w wyniku recyklingu odpadów drewnianych?.

Pod hasłem „EkoPaka Zamykamy Obieg” organizator akcji zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta. Będzie pożytecznie, kolorowo i zabawnie. Edukacja ekologiczna dla najmłodszych już wkrótce u nas!

Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku

EkoPaka_logo na FB i www