Promocja książki Andrzeja Ortmanna

W czwartek 7 października 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zaprasza na promocję książki Andrzeja Ortmanna „Przydrożne znaki pobożności ludowej na terenie dekanatu chojnickiego i parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Krojantach”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Czytelni (pokój 104).

„Przydrożne znaki pobożności ludowej na terenie dekanatu chojnickiego i parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Krojantach” to drugie opracowanie Andrzeja Ortmanna, który w 2006 roku wydał książkę „Krzyże i kaplice przydrożne parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Krojantach”. Praca powstała dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Chojnicach i parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach.

Spotkanie z Andrzejem Ortmannem poprowadzi Jacek Studziński. W trakcie promocji będzie można posłuchać o pracy nad publikacją i porozmawiać z autorem. Będzie także okazja do nabycia książki po promocyjnej cenie i poproszenia o autograf. Czynna będzie też wystawa fotografii. – Wystawa pokazuje część fotografii, które znalazły się w książce – mówi autor. Jak dodaje, ekspozycja promująca książkę później prezentowana będzie w łączniku Gminnego Ośrodka Kultury, w Chojnickim Domu Kultury i w świetlicach wiejskich tych miejscowości, z terenów których pochodzą te przejawy pobożności ludowej.