Przedostatnie zajęcia biblioterapeutyczne z grupą 0b z SP nr 3

We wtorek 14 czerwca w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się dziewiąte (przedostatnie) zajęcia biblioterapeutyczne z grupą 0b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Tym razem dotyczyły one segregacji i użycia papieru, a odbyły się w oparciu o książkę pt.: „Ernest” Catherine Rayner.

Łoś Ernest bardzo chciał zmieścić się w środku książki, ale był na to za duży. Starał się ze wszystkich sił, jednak zawsze jakaś część jego ciała pozostawała poza kartką. Łosiowi pomagała przyjaciółka wiewiórka, która wykazała się wielką pomysłowością. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się nie tylko jak silna potrafi być przyjaźń, ale także ile „żyć” może mieć papier, pod warunkiem, że jest dobrze segregowany. Następnie uczniowie wykonali wielki plakat z własnymi wizerunkami oraz przystemplowali pierwszą literę swojego imienia w celu udekorowania własnego podpisu.

Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o wiedzę i materiały pochodzące z trzeciego zestawu EkoPaki. (Więcej o programie)