Przedostatnie zajęcia biblioterapii z klasą 0b z SP3 dotyczyły złego humoru Królika

We wtorek 13 stycznia 2015 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się przedostatnie zajęcia biblioterapii z klasą 0b ze Szkoły Podstawowej nr 3. Tym razem grupa wysłuchała opowieści o Króliku, bohaterze serii przygód ze Stumilowego Lasu.

Królik miał wyjątkowo zły dzień. Jego humor stawał się coraz gorszy, nie miał ochoty z nikim rozmawiać ani nikogo widzieć. Grupa zastanawiała się, czy jest możliwe, aby kogoś odgrodzić od „chmury gradowej”, jeśli ona już nad kimś zawiśnie. Propozycje były różnorodne: ktoś zaproponował, aby taką osobę zaprosić na urodziny, ktoś inny wymyślił, że można ją zaprosić na kulki lub lody, a jeszcze inna osoba zaproponowała, aby po prostu posiedzieć z kimś tak bardzo złym – poświęcić mu swój czas. Była to propozycja godna zakończenia książki, czyli zlikwidowania złego humoru Królika. Jego przyjaciele nie zostawili go samego, a jak się okazuje przyjaźń bardzo szybko potrafi rozproszyć nawet największą złość.

Na zakończenie spotkania uczestnicy biblioterapii wykonali prace plastyczne.