Przedświąteczne spotkanie DKK dla młodzieży

W czwartek 1 grudnia 2011 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbyło się przedświąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, na którym omówiona została książka Johna Flanagana pt. „Ruiny Gorlanu”, z serii Zwiadowcy.

Piętnastoletni Will marzy o tym, by zostać rycerzem. Niestety matka natura skąpi mu przymiotów niezbędnych w tej profesji. Obdarza go drobną posturą i zwinnością, a te cechy i umiejętności okazują się być odpowiednie i niezbędne w pracy zwiadowcy. Początek nauki pod okiem Halta staje się początkiem męskiej przyjaźni, a zarazem wielkiej przygody.
Czytelniczki stwierdziły, że książkę czytało się bardzo przyjemnie zarówno ze względu na stronę graficzną, jak i jej treść. Jedna z klubowiczek wolałaby, by książka liczyła więcej stron i zapowiedziała, iż chętnie sięgnie po kolejne tomy serii. Przedmiotami kojarzącymi się z „Ruinami Gorlanu” były książki o zamkach, rycerzach i koniach oraz jabłka. Na zakończenie spotkania dziewczęta wykonały gwiazdki z masy papierowej, z których później powstaną choinki.