Przedszkolaki rozmawiały o dzieleniu się z innymi

W poniedziałek 14 stycznia 2019 roku grupa Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci opowiadania Katy Hudson „Za dużo marchewek”.

Królik kochał marchewki. Kochał je uprawiać, jeść i gromadzić. Miał jednak duży problem, a mianowicie nie mieściły się one w jego norce i z tego powodu nie mógł się wyspać. Ze swojego kłopotu zwierzył się żółwiowi, a ten zaproponował mu mieszkanie razem z nim. Okazało się, że to nie był dobry pomysł. Zatem królik i żółw postanowili zamieszkać razem z ptaszkiem w jego gnieździe. Tutaj pomysł również okazał się nie dość dobry. Następnie był dom wiewiórki, a wreszcie bobra. I wszystko skończyłoby się pomyślnie, gdyby nie ulewa, która zniszczyła jego dobytek. Królik poczuł się okropnie, bo to, że jego przyjaciele stali się bezdomni, a teraz są mokrzy i zmarznięci, było wyłącznie jego winą. Wtedy zrozumiał, że może zrobić tylko jedno…

Po wysłuchaniu historyjki przedszkolaki mówiły o dzieleniu się. Według nich można podzielić się zabawkami, ubraniami, domem. Zapytane o to, czy można podzielić się uśmiechem i dobrym słowem, odpowiedziały, że tak. Jeżeli możemy się z kimś czymś podzielić, to oznacza, że nie jesteśmy sami. Obdarzając uśmiechem 15 osób, nic się nie traci, zaś można zyskać w zamian 15 uśmiechów. Na zakończenie spotkania 6-latki rysowały sytuacje, w których się z kimś dzielą.